Padomi

Adījumu kopšana

Lai iegādātās cepures, šalles un cimdiņi saglabātu savu izskatu un īpašības, svarīgi ir zināt, kā tos kopt. Pamata kopšanas informāciju lielākai daļai mūsu precēm atradīsiet uz iekšpusē uzšūtās birkas, taču iesakam arī iepazīties zemāk norādīto informāciju, kurā atradīsiet visas nepieciešamās papildus norādes un ieteikumus Odyssey adījumu kopšanā.

Kopšanas norādījumi, kas attiecas uz visu sastāvu cepurēm un citiem adījumiem:

  • Visus adījumus ir ieteicams mazgāt aukstā ūdenī.
  • Adījumu kopšanas norādes izmanto balstoties uz konkrētās preces lielāko procentuālo sastāvu.
  • Ja adījums ir ļoti netīrs, vai uz tā ir trāpījies kāds grūti izmazgājams traips, ir ieteicams to 1-2 stundas pirms mazgāšanas izmērcēt ūdenī ar atbilstošu mazgāšanas līdzekli, izvairoties no balinātājiem. Tas atvieglos mazgāšanas procesu un samazinās vajadzību traipu berzt. 
  • Ja pie cepures ir piestiprināts bumbulis, to pirms mazgāšanas ir jānoņem. Bumbulīti var noņemt no cepures iekšpuses atsienot saturošās lentītes. Pēc mazgāšanas to var piestiprināt atpakaļ izmantojot tamboradatu, vai liela izmēra šūšanas adatu.
  • Adījumus pēc mazgāšanas nav ieteicams karināt, tā vietā tos jāžāvē guļus uz dvielīša, vai uz kāda cita mitrumu absorbējoša materiāla. Adījumus nedrīkst žāvēt uz karstām virsmām vai ar karsta gaisa palīdzību, jo tad tas var sarukt. 
  • Adījumus pēc mazgāšanas nav ieteicams izgriezt ar rokām, staipīt, vai uz lieliem apgriezieniem centrēt veļasmašīnā, jo tad adījums var izstaipīties vai zaudēt savu formu. Lieko mitrumu no apģērba visdrošāk ir nosusināt ar dvielīti.

Vilnas un merino vilnas kopšana

Vilnas un merino vilnas izstrādājumiem ir dabiska siltumizolācija un lieliska elpojamība. Šiem izstrādājumiem kopšanai ir nepieciešama rokas mazgāšana. Izmantojiet šķidro veļas mazgāšanas līdzekli, kas paredzēts vilnai.

Angoras kopšana

Angoras izstrādājumi ir īpaši mīksti un silti. Lai saglabātu angoras vilnas maigumu un izskatu, izstrādājumus vajadzētu mazgāt ar rokām, izmantojot līdzekli, kas paredzēts vilnai, vai šampūnu. Pirmajā mazgāšanas reizē un līdz tai adījums var nedaudz pūkoties- tas ir normāli. Pēc pirmās mazgāšanas adījums vairs pūku nemetīs.

Viskozes, kokvilnas un sintētisko materiālu kopšana

Viskozes, kokvilnas un sintētiskie materiāli ir ļoti noturīgi mazgāšanas procesā, un tos kopt ir pavisam viegli. Izstrādājumus drīkst droši mazgāt veļasmašīnā, vēlams ar šķidro mazgāšanas līdzekli, izmantojot saaudzīgu režīmu. 

Bumbuļa kopšana

Ja bumbulītis nēsāšanas laikā ir sasmērējies, to vislabāk var nomazgāt noņemot no cepures un, izmantojot mitru dvielīti un nedaudz šampūna, viegli traipu noslaucīt. Mazgājot bumbuli, nevajdzētu saslapināt tā iekšējo, cieto daļu. Ja bumbulis ir zaudējis savu pūkainību, to var atjaunot izmantojot gludekļa tvaikus vai tvaicētāju. Turiet bumbuli vismaz 10 cm attālumā no sakarsētās virsmas un tvaicēšanas laikā to nedaudz sakratiet, līdz bumbulis atgūst savu pūkainību. 

Ja Jums rodas jebkādi jautājumi vai ir nepieciešama palīdzība saistībā ar preču kopšanu, droši sazinieties ar mums support@odyssey-factory.com